Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Veľká LomnicaHľadať
 
 

Futbalový klub

Aktuality

Aktuality o klube na Facebooku: FK Veľká Lomnica

Aktuálne výsledky a tabuľky:

muži - 5. liga podtatranská VSFZ

dorast U19 -  4. liga PFZ

žiaci U15 - 3. liga PFZ

žiaci U11 - prípravka Sk. "E" PFZ

 


 

História

Futbalový klub Veľká Lomnica začal písať novú kapitolu svojej histórie.

Valné zhromaždenie občianskeho združenia Futbalový klub Veľká Lomnica zvolilo na svojom zasadnutí dňa 25.6.2014 nové vedenie. Za prezidenta klubu bol zvolený Mgr. Peter Duda (starosta obce) a za tajomníka klubu bol zvolený
Ing. Juraj Kubík. Nové vedenie klubu poďakovalo za predchádzajúcu činnosť bývalým členom vedenia RNDr. Vladimírovi Solárovi, PhD., ktorý odchádza z vedenia klubu z osobných dôvodov a Ing. Štefanovi Precákovi. Touto zmenou chceme naďalej podporovať futbal vo Veľkej Lomnici, zabezpečiť jeho dlhodobý rozvoj a nadviazať tak na jeho doterajšie úspechy i tradíciu.

Dňa 27.6.2014 sme doručili oficiálnu prihlášku do súťaží na Podtatranskom
Futbalovom zväze. Prihlásené boli družstvá mužov, dorastencov a žiakov.
Pevne veríme, že na zápasy lomnických futbalistov sa bude chodiť pozerať
postupne viac a viac nadšených športových fanúšikov.

Na záver vyzývame všetkých dobrovoľníkov, ktorí majú záujem o organizovanie
futbalu vo Veľkej Lomnici aby sa prihlásili do výkonných funkcií vo
futbalovom klube.


Osobnosti lomnického futbalu

Z povojnovej liahne lomnického futbalu vyrástlo niekoľko hráčov, ktorí úspešne hrali celoštátnu a národnú ligu, divíziu a krajský prebor dospelých a v doraste iných futbalových klubov. Napríklad Ján Barčák hral v sezóne 1976-1977 I. ČSL ligu za Valcovne Frýdek Místek. Neskôr, v roku 1993 uvedený klub aj trénoval a je majiteľom Profi licencie.

Štefan Precák hral v rokoch 1972-1976 I. dorasteneckú ligu za Partizán Bardejov a potom v roku 1977 za ten istý klub II. celoštátnu ligu dospelých. Zoltán Kubát hral v roku 1981-1985 I. dorasteneckú ligu za TJ Poprad. Niekoľko ročníkov odohral divíziu a krajský prebor v TJ Kežmarok Emil Pitoňák. V lomnickom futbale sa považuje za výraznú futbalovú osobnosť Jozef Krak, ktorý bol vo všetkých futbalových družstvách nielen spoľahlivý hráč, ale vykonal veľa práce pre futbal a šport v obci. Ďalej treba spomenúť Juraja Švagerka, ktorý ako tréner pôsobil v rokoch 1975 - 1978. V neposlednej miere k osobnostiam lomnického futbalu treba zaradiť aj Milana Hrivňáka, ktorý pôsobil nielen ako hráč, ale hlavne ako funkcionár futbalového klubu.


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka