Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Veľká LomnicaHľadať
 
 

Štatistické zisťovanie o použití spaľovacích zariadení a spotrebe palív v domácnostiachVytlačiť
 

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie   Zisťovania o použití spaľovacích zariadení a spotrebe palív v domácnostiach (ŽP). Jeho účelom je získať informácie o individuálnom vykurovaní rodinných domov. Výsledky štatistického zisťovania sa využijú pre účely emisnej inventúry, pre zlepšienie energetickej bilancie a v neposledom rade na to , aby Slovensko vedelo v budúcnosti plniť požiadavky na vysokú kvalitu ovzdušia a európske a medzinárodné záväzky zníženia národných emisií. 

Na Slovensku bolo do tohto jednorázového zisťovania pre rok 2019 vybraných takmer 345 obcí, medzi nimi aj Vaša obec. Do zisťovania je zaradených cca 4100 domácností.

Zisťovanie sa uskutoční od 1. júla do 31. októbra 2019

V tomto období vybrané domácnosti vo Vašej obci navštívi pracovník poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach služobným preukazom. Všetky informácie a názory, ktoré nám v rámci tohto zisťovania domácnosti poskytnú, sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky. Ochanu dôverných údajov upravuje zákn č. 540/2001 Z.z.  o štátnej štatistike a z. č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

 

 


 
 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka